Auto Convert s.r.o.

Opravy automatických převodovek a repase hydrodynamických měničů

VÝMĚNA OLEJE

Ceník výměny oleje

DOŽIVOTNÍ NÁPLŇ NEEXISTUJE !!!

ukázka účinku proplachu ATF

ukázka účinku proplachu ATF

POSTUP VÝMĚNY OLEJOVÉ NÁPLNĚ AUTOMATICKÉ PŘEVODOVKY 8HP45 (ATF)

Pracovní médium (ATF, v běžném hovoru „olej“) je nutno pravidelně měnit. U převodovek s hydrodynamickým měničem momentu (např. Tiptronic apod.) je hranicí cca 80 000 km, u známých tzv. „dvojspojkových“ typů DSG (Direktschaltgetriebe alias Direct Shift Gear) a Powershift (Ford) je podmínkou výměna nejpozději každých 60 000 km. Přejetí o 5 tisíc nejspíš nevadí, pokud má však vozidlo najeto více jak 100 tisíc km bez výměny olejové náplně, může
dojít k poškození převodovky natolik, že její oprava bude velmi nákladná.

U vozidel Audi, BMW, Rover, Volvo s 6 rychlostním automatem a Mercedes s 5 a 7 rychlostní automatickou převodovkou, pravidelně dochází po ujetí cca 150 tisících km, ke zhoršení funkčnosti hydrodynamického měniče. Tyto závady se projevují buď kolísáním otáček motoru nebo mírným či silnějším pocukáváním (vibrováním) celého vozu což je při jízdě velmi nepříjemné. Důvodem těchto závad je samozřejmě nedodržení intervalu výměny olejové náplně včetně filtrů.

Jak vyměnit motorový olej a olejový filtr?

Přenechte tuto činnost odbornému servisu. Víme, kdy je čas na výměnu, umíme vybrat správný olej, známe postup při výměně oleje. Olej je kapalina klasifikovaná jako nebezpečný odpad. Vyjetý olej umíme likvidovat.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Nebo přímo na tel.: 733 125 124

Ceník výměny oleje